Historie

2014

Závod na čtyři doby a čtyři kilometry. Opět jsme měli štěstí na počasí a tak tento ročník přilákal rekordní počet startujících. Na sedm desítek běžců různého pohlaví, věku a výkonosti se sešlo tentokrát ve sportovním areálu VUT pod Palackého vrchem.

Předstartovní nervozita se tentokrát rozpustila mezi balvany místního bouldercentra, kde paralelně probíhaly závody v lezení. Závodníci v běhu se mohli soustředit na výkony lezců a tak byli před startovním výstřelem o něco více v klidu, než je obvyklé.

Jen co utichl křovinořez jehož pomocí byl otevřen výběh z areálu, bylo odstartováno. V areálu držel chumel běžců ještě pohromadě, ale s ubíhajícími metry a časem se postupně trhal na menší a ještě menší skupinky. Po malé exkurzi do Medlánek nakonec všichni doběhli zpátky do sportovního areálu, kde se trať ještě chvíli motala sem a tam, aby si na své přišli i mohutně skandující diváci.

V cíli na všechny čekal tradiční ionťák a meloun a po chvíli i pivo a koncert kapely IAN. Nakonec grilovačka a posezení u ohně. A byl konec.

Tak zase příště! Ale to už bude zase o kilák víc....


2013

Do třetice všeho dobrého....
Pro tříkilometrovou trasu třetího ročníku jsme zvolili brněnskou Mekku všech brněnských víkenderů - prígl. Ti, kteří se chtěli vyrovnat na startovní čáře, se k večeru nenápadně vmísili mezi návštěvníky hospody U hříbku a u improvizovaného prezenčního centra potvrdili svou účast. Narozdíl od hostů přiopilých červnovým sluncem a pivkem však co chvíli odbíhali s přišpendleným číslem od stolů a různě na cestě okolo príglu poskakovali mezi výletníky.

Na start se tentokrát postavilo 28 běžců (6 bab, 22 borců) a my tak oproti loňskému roku zaznamenali nárůst závodníků o více než 60 procent :) Jediný RíšáK věděl, co závodníky na trati čeká a nemohl se dočkat jestli ho za výběr letošní trasy v cíli pochválí, nebo mu nakopou zadek. Žádný kopanec jsem nezaznamenal, takže asi cajk :) Trasa byla vyznačena velmi zodpovědně a abychom se posichrovali proti nahánění zbloudivších bežců po okolí, požádali jsme kluky z krpolský základky o pomoc. Zmákli to na jedničku. Díky!

První v cíli se už za třináct a půl minuty zjevil Kamil Pulicar a jak si tak pochutnával na melounu od Míši, tak nenápadně utrousil, že to na něj bylo nějak moc rychlý a že nejkratší závod, co letos běžel měl 50 km, nicméně vypadal spokojeně :)...tak snad to s námi vydrží až do doby, kdy se délka trati přizpůsobí jeho oblíbenému tempu...:) Každopádně jemu a všem dalším účastníkům gratulujeme a děkujeme za účast!

No a nebyl by to závod PlusOne, kdyby pro všechny nebylo v cíli připravené nějaké to hudební překvapení. Tentokrát to byl parník, na něm sud Poutníka a kapela Hoochie Coochie Band. Tak snad se vám letošní ročník líbil alespoň tolik jako nám a těšíme se zase za rock!2012

Tak a historií už je i letošní ročník....:)
Počasí jsme si nemohli přát lepší a tak se i Ríša, nadopován slunečním svitem, nechal trochu unést a dvoukilometrovou trať přepálil o pár set metrů. Na škodu to ale snad nebylo a můžeme to brát jako takovou malou exkurzi do příštího roku, kdy se poběží kilometry tři.

O prezentaci, časomíru a úsměvy nad tácem rudých melounů se postaraly Míša s Mončou a patří jim velký dík za pomoc! Dík za účast patří všem startujícím, jejichž počet se oproti loňsku více než zdvojnásobil. Tento trend bychom rádi udrželi a tak doufáme, že si každý za rok přivede minimálně jednoho kamaráda...:)

Když si v cíli všichni orazili, nadešel čas narazit sud vychlazenýho Bernarda a kochat se zapadajícím sluncem nad Brnem. Z bubnů kapely Tubabu duněly rytmy posbírané během let po cestách po celé Africe a jejich volání přilákalo i strážce pořádku, kteří dohlédli na ukončení celé akce...:)

Díky Vám všem ještě jednou za účast a za rock s heslem "Dej si kilák navíc!" se potkáme na startu!2011

První kilometr roku 2011 běželo šťastných sedm. Věříme, že jste si závod užili, že se příští rok rádi vrátíte a že budete motivovat dvoukilometrové specialisty :)
Zahrála kapela Le hAnam a iGore's Music Circus.
Sešlo se nás asi třicet, vypili jsme sud Poutníka a trochu uklidili okolí vchodu do jeskyně.

Díky Správě CHKO Moravský kras za možnost uspořádat akci na Stránské skále.
Díky za ceny pro vítěze od Žij.cz - zážitkové agentury, Mejcup bouldersession a od Roberta.

Dobrý to bylo :)

Díky!